Jūs esat šeit: Stādu parāde Noskaidrots draudzīgākais stādu audzētājs

Noskaidrots draudzīgākais stādu audzētājs

E-pasts Drukāt PDF

Konkurss, kura mērķis bija noskaidrot stādu audzētāju, kurš Latvijas dārzniekiem liekas visdraudzīgākais, ir noslēdzies. Titula “Draudzīgākais stādu audzētājs” ieguvējs ir stādaudzētava “Kļaviņas”, kas nodarbojas ar puķu stādu audzēšanu un atrodas Ķeguma novadā.

Konkursā “Draudzīgākais stādu audzētājs”, kuru sadarbībā ar žurnālu “Dārza Pasaule” organizēja Stādu audzētāju biedrība (SAB), varēja piedalīties ikviens, aizpildot žurnāla „Dārza Pasaule” marta numurā publicēto anketu vai balsojot elektroniski žurnāla “Dārza Pasaule” mājas lapā vai 10. Latvijas Stādu parādes mājas lapā. Konkurss norisinājās līdz 10. aprīlim.

Pavisam konkursā par draudzīgāko stādu audzētāju balsoja 909 dārzkopji. Titulam tika nominētas 73 stādaudzētavas no visas Latvijas. Daudzas izpelnījās vienādu balsu skaitu. Visielāko balsu skaitu balsojumā ieguva stādaudzētva “Kļaviņas”, otrajā vietā atstājot stādaudzētavu no Kurzemes SIA “Zaļais Serviss”. Kokaudzētava “Baltezers” un Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacija, saņemot vienādu balsu skaitu, ir trešās draudzīgākās stādu audzētavas Latvijā konkursa balsotāju vērtējumā. Draudzīgākais stādu audzētājs saņēma īpašu mākslinieka Jāņa Vaivoda metālā un akmenī veidotu balvu. Visi pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma balvas arī no konkursa atbalstītājiem SIA “Laflora” un SIA “Väderstad”.

Balvas ieguva arī tie, kas balsoja par draudzīgāko stādu audzētāju. 10. Latvijas Stādu parādes laikā Siguldas Svētku laukumā notika anketu aizpildītāju izloze. Dāvanu kartes 50 latu vērtībā no stādu biedrības biedriem un pārsteiguma balvu no konkursa atbalstītāja - viena no pasaulē vadošajiem dārza piederumu ražotājiem Fiskars ieguva Līvija Rozenšteina, savukārt Rūdolfs Dombrovskis ieguva dāvanu kartes 50 latu kopsummā no stādaudzētavām “Blīdene” un “Pīlādži”.

 

10. Latvijas Stādu parāde notika šā gada 3. un 4. maijā Siguldas Svētku laukumā. Tajā piedalījās 150 stādu audzētāju no visas Latvijas, un to pēc sākotnējiem aprēķiniem apmeklēja 50 tūkstoši apmeklētāju. Pasākumu organizēja Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada domi.

Finansiāli atbalstīja: AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Laflora”, SIA “Väderstad”, AS “Tallink Latvija”, SIA “AB Daiļdārznieks”.

Informatīvi atbalstīja: žurnāls “Dārza Pasaule”, dārzkopības portāls horti.lv, TVNET un draugiem.lv.

 

Konkursu “Draudzīgākais stādu audzētājs” organizēja Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar žurnālu “Dārza Pasaule”.

Balvas konkursa uzvarētājiem nodrošina: Stādu audzētāju biedrības biedri un Fiskars.